Genel Müdürümüzden

Genel MudurTürk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Genel Müdürü olarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı 1957 yılında zamanın Devlet Bakanı ve Milli Savunma Bakanı Vekili Şem'i ERGİN tarafından kurulmuş olup amacı, Türk Silahlı Kuvvetleri 'nde görevli subay, astsubay, sivil memur, uzman jandarma, uzman erbaşlar ile emekli olan ve şehit düşenlerin çocukları ve kardeşleri ile şehit olan erbaş ve er çocuklarının eğitim, öğreti­mini desteklemek maksadıyla; öğrenci yurtları açıp işletmek ve hak sahibi öğrencilere, her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ayrıca eğitim kurumları kurup işletmek üzere faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı yurtlarından ve diğer imkanlardan, TSK personelinden şehit olanların çocukları ile Askerlik hizmetini yaparken şehit olan Mehmetçiklerimizin (Erbaş,Er) evlatlarından hiçbir ücret alınmadan öncelikli olarak faydalanmaları sağlanmaktadır.

Vakfın faaliyetlerini yürüten Vakıf Genel Müdürlüğü, Ankara İstanbul ve Eskişehir' de konuşlu 3 kız 3 er­kek olmak üzere 6 öğrenci yurdu ile hizmet vermekte ayrıca askeri personel ve çocuklarının faydalanacağı üniversiteler, kolej­ler, yabancı dil kursları gibi eğitim ile ilgili kurumlarla kurumsal indirim protokol çalışmalarımız devam etmektedir. Türk Si­lahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfının gelirlerinde TSK personeli ve Hayırsever Vatandaşlarımızın tamamen gönüllülük esasına göre yapmış oldukları bağışlar önemli bir yer tutmaktadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı, varlıklarını; Türk Vatanına, Türk Devletine ve Türk Milletine armağan edenle­rin bizlere bıraktığı eserdir. Özümüzde var olan yardımlaşma ve dayanışma, bizim millet kültürümüzün ve kurum kültürü­müzün en belirgin özelliğidir. Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı "Silah Arkadaşlığı, Kader Arkadaşlığı" kavramlarında özünü bulmuş, neticesinde yardımlaşma ve dayanışma ile ortaya koyduğu gücünü , varlığını eğitim ve eğitime destek faaliyetlerine adamıştır.

Vakıf olarak, Azı Çok yapmak, Çok olanı Güçlü Kılmak ve sizlerin hizmetine sunmak için azami çaba harcamakta­yız. El birliği, güç birliği ve gönül birliği ile katkılarınız ve destekleriniz ile daha da güçlenecek olan vakfımız sizlerin güçlü eli olma yolunda faaliyetlerine devam etmektedir. Çocuklarımızın eğitimine destek olmak için, Şehitlerimizin bizlere emaneti evlatlarımıza sahip çıkmak için, daha çok gencimizin bu imkanlardan yararlanmaları için, Aydınlık bir gelecek kurmak için, Tüm Hayırsever Vatandaşlarımızı ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı davet ediyoruz. "Eğitime Küçük bir Katkınız, Kıvılcımla Ateş Yakmaktır."

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının çocuklarının öğrenimi süresince her tür­lü desteği sağlamakta, Atatürkçü düşünce sistemi, milli, ahlaki ve evrensel değerleri içtenlikle benimsemiş ve ülkemizin kal­kınmasına katkıda bulunacak donanımla yetişmelerini sağlayacak imkanları hazırlama ve mevcutları daha da geliştirme gayre­ti içinde çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm Hayırseverlerimize ve Silahlı Kuvvetlerimizin tüm personellerine katkı ve desteklerinden dolayı, Vakfımızdan yararlanan tüm öğrencilerimiz ve tüm personelimiz adına saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Kemal Korkmaz E. Tuğgeneral

TSK Eğitim Vakfı Genel Müdürü

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.