Yurt Başvuru Süreci

Yeni Kayıt Müracaat İşlemleri

Veliler, www.tskev.org.tr adresinden ekrana gelen bilgileri doğru ve tam olarak doldurarak müracaat edebilirler. Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında görevli bulunan muvazzaf Subay, İstisnai Memur, Astsubay, Sivil Memur, Uzman Jandarma, Uzman Erbaşlar, İşçiler ve bunların ve bunların emeklileri ile şehit çocukları başvuru şeklinden, “Askeri Başvuruları” seçerek, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarının ikinci derece kan ve sıhrî hısımları ile sivil şahıs çocukları ise “Hısım veya Sivil Başvuruları” seçerek ekrana gelen bilgileri eksiksiz olarak doldurup gönderirler.

Bilgisayarla gönderilen bilgilerin doğruluğundan beyanda bulunan öğrenci velisi sorumludur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli personel ve bunların emeklileri ile, sivil şahısların referansları olan personelin kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi, Şehit Çocukları ve kardeşlerinin de mensubu oldukları kuvvet komutanlığından alacakları Şehitlik Belgesi ve Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, öğrencinin yurda kesin kaydı sırasında Yurt Müdürlüğüne teslim edilir. Bu belgeler olmadan kesin kayıt yapılmaz.

Müracaat zamanları her yıl akademik takvime göre yayınlanacaktır.

Yurda kesin kayıt için gereken ve bu sitede listesi ve örnekleri olan tüm belgeler, kayıt tarihleri içerisinde Yurt Müdürlüklerine teslim edilir. Ayrıca Vakıf Genel Müdürlüğüne belge gönderilmez.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.