Yurtlarımız Hakkında

1957'den bugüne...

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı 1957 yılından bugüne  ülkemizin değişik illerinde konuşlandırılmış yurtları vasıtasıyla kar amacı gütmeden eğitim alanında hizmet vermiştir. Hâlihazırda yurt hizmetlerine Ankara-Tandoğan, Eskişehir ve İstanbul-Haydarpaşa’da 3 kız, 3 erkek öğrenci yurdu olmak üzere toplam 6 yurtla devam etmektedir. Bu yurtlarda şehitlerimizin emaneti evlatlarımız öncelikli ve bütün hizmetlerden ücretsiz olarak istifade etmektedir.

Yurtlarımızdan istifade etmede öncelik TSK, J.Gn.K.lığı ile Sh.Güv.K.lığı personel çocuklarında olmakla beraber sivil vatandaşlarımızın çocukları da yurtlarımızda kalabilmektedir.

Vakıf olarak 6 yurdumuzda kalan öğrencilerimize 24 saat güvenli ve huzurlu barınma imkânı sağlamanın yanı sıra; kahvaltı, akşam yemeği, 24 saat sıcak su, internet, çamaşır hizmeti, kütüphane, çalışma salonları, spor salonları, ütü odası, kantin, mescit, kafeterya ve hobi odaları imkânları sunulmakta; giderlerin bir kısmı vakıf tarafından sübvanse edilmektedir.

Ayrıca yurt yönetimleri öğrencilere danışma ve destek hizmeti verirken aileler ile de yakın bir iletişim içerisindedir. Öğrencilerimiz yurtlarımızda kaldığı sürece sağlık başta olmak üzere her alanda yakından takip edilmektedir.

Yurt Kapasiteleri

YURT ADI KIZ ERKEK TOPLAM
Ankara Öğrenci Yurdu 287 154 441
Haydarpaşa Öğrenci Yurdu 312 252 564
Eskişehir Öğrenci Yurdu 190 199 389
Toplam 789 605 1394

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı kuruluşundan bugüne 30.000’in üzerinde öğrenciyi barındırmış, eğitim ve öğretimlerine destek olmuş ve geleceklerini inşa etmelerine katkı sunmuştur. Bundan sonrada siz öğrencilerimize güvenli ve huzurlu barınma imkânı yanı sıra en ekonomik şartlarda ve yüksek standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Her zaman çatımız altında bulunan öğrencilerimiz ve personelimizle beraber büyük bir aile olmak ve gençlerimizin geleceklerine katkıda bulunmak en kutsal görevimiz olacaktır.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.